Nové ocenění pro skupinu PSA Peugeot Citroën

download-pdf
download-image
download-all

Německá ratingová agentura OEKOM ji v roce 2016 ohodnotila jako nejlepšího výrobce automobilů z hlediska sociální a environmentální odpovědnosti podnikůNěmecká finanční ratingová společnost OEKOM dnes představila výsledek hodnocení 3 700 podniků z hlediska společenské odpovědnosti a zveřejnila nejúspěšnější podniky v jednotlivých odvětvích.

Skupina PSA Peugeot Citroën, která se v loňském roce umístila v automobilovém odvětví na 3. místě, se letos posunula na 1. příčku a získala známku „B“, což je ve všech odvětvích nejvyšší hodnocení.

Toto první hodnocení zveřejněné po prosincové klimatické konferenci v Paříži se opírá o řadu kritérií, mezi něž patří 17 zásad OSN pro trvale udržitelný rozvoj. Ocenění hodnotí zejména závazek a výsledky skupiny v oblasti snižování emisí CO2 u svých vozů a ve svých výrobních zařízeních.

Potvrzuje oprávněnost snah skupiny zajistit transparentnost, pokud jde o spotřebu paliva a emise svých vozů, a jejího rozhodnutí používat efektivní a cenově dostupné „čisté technologie“.

Skupina PSA, kterou již ohodnotila jako nejodpovědnějšího výrobce francouzská ratingová agentura Vigéo, je jediným výrobcem automobilů, které bude zahrnutý do indexu „World 120“ NYSE (New York Stock Exchange), jenž sdružuje 120 nejodpovědnějších společností na celém světě.

 
Scroll